Hakkımızda

CERTILOOP

CERTILOOP Yeşil Dönüşüm Sertifikasyon Hizmetleri A.Ş. ISO EN 17065 standardı altında ISO EN 22095 ve ISO EN 15343 standartları kapsamında ürün, süreç ve hizmetleri sertifikalandırılan bağımsız bir Uygunluk Değerlendirme Kuruluşudur.

CERTILOOP plastik mamul ve geri dönüşüm sektörlerinin tüm değer zincirindeki ürünlerin geri dönüşebilirliği ve geri dönüştürülmüş içerik oranları ile ilgili beyanları adil ve güvenilir bir biçimde sertifikalandırır.

Sertifikasyon programı plastik mamul ve geri dönüşüm sektörlerindeki tüm değer zincirini kapsamaktadır. Bu nedenle hammadde üreticileri, mamul üreticileri, kompound, masterbatch ve katkı maddeleri üreticileri, geri dönüşüm tesisleri, marka sahipleri CERTILOOP sertifikasyon programlarına başvurabilirler.

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilirlik yaklaşımı çerçevesinde verdiğimiz hizmet ile kurum ve kuruluşlarca en çok tercih edilen çözüm ortağı olmak.

MİSYONUMUZ

Plastik sektöründe faaliyet gösteren firmalara ürünlerinin geri dönüşüme uygunluğu ve geri dönüştürülmüş malzeme içeriği ile ilgili uluslararası standartlarla kanıtlanmış belgeler sunmak. Sürdürülebilir çevre yaklaşımı çerçevesinde, kurum ve kuruluşlara çevre ve entegre atık yönetimi, kaynak verimliliği, geri dönüşüm ve atıkların yeniden ekonomiye kazandırılması alanlarında güvenilir ve akılcı çözümler üretmek.