Geri Dönüştürülmüş İçerik Belgelendirmesi

CERTILOOP, ürünlerinde geri dönüştürülmüş plastik kullanımını belgelemek isteyen firmalar için, ürünlerindeki geri dönüştürülmüş malzeme içeriğinin tüm plastik değer zinciri boyunca tanınmasını sağlar.

Geri dönüştürülmüş içerik belgelendirmesi bir süreç dahilinde geri dönüştürülmüş plastiklerin izlenebilirliğini ve geri dönüştürülmüş içerik oranlarının (tüketici öncesi/sonrası) doğrulanmasını kapsar. Malzemenin farklı işlem adımlarında izlenebilirliği, nihai ürünlerde geri dönüştürülmüş içerik iddiasında bulunmak için malzemenin tüm gözetim zinciri boyunca doğrulanır. Bu nedenle, Sertifikasyon, değer zincirinde rol oynayan kompound üreticileri, mamul üreticileri, preform üreticileri, katkı - dolgu üreticileri vb. dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere geri dönüştürülmüş plastiklerin gözetimini elinde bulunduran farklı şirketlere ayrı ayrı verilebilir.

Program, EN 15343:2007 standardına ve ISO 22095:2020'de açıklandığı gibi kontrollü harmanlama gözetim zinciri ilkelerine göre geliştirilmiştir.

SERTİFİKASYON SİZE NE SAĞLAR?

İZLENEBİLİRLİK

ŞEFFAF KULLANIM

İDDİALARIN
DOĞRULANABİLİRLİĞİ

TÜKETİCİDE GÜVEN

ÖN BAŞVURU

Sertifikasyon için uygunluk kontrol edilir ve başvuru alınır

SÖZLEŞME

Sertifikasyon türüne göre sözleşme yapılır.

DEĞERLENDİRME

Denetim organize edilir ve numuneler alınır.

SERTİFİKASYON

Sertifika düzenlenir ve logoların kullanımına başlanır.